Tel: 0212 8014334 info@ddesign.com.tr
 

51. Ulusal Diyabet Kongresi

Posted by ddesign in Case Study | 0 comments

51. Ulusal Diyabet Kongresi kapsamında Rixos Sungate Hotel’de oturumların gerçekleşeceği tüm salonlar fiber optik kablolar ile data transferi ve erişimi için birbirine bağlanmıştır. Böylece teslim edilen sunumların aynı anda özel network yapılandırması ile sunumun gerçekleşeceği salonlara eş zamanlı olarak gönderimi sağlanmıştır. Ayrıca sunumları gönderildiği salonların teknik masalarına, isimlik, kürsü gibi alanlarına tek bir merkez üzerinden erişim sağlanmıştır. Böylece ihtiyaç halinde uzaktan müdahale ile salonlara hızlıca teknik destek sağlanabilmiştir. Kayıt masalarından kayıtlı katılımcılar yaka kartlarını güvenle ve hızlıca teslim almışlardır. Önceden kayıt olmayan ancak etkinliğe katılmak isteyenler ayrıca kayıt edilerek yaka kartlarını teslim almışlardır.

Katılımcılar kendilerine özel hazırlanan sertifikalarını etkinlik alanlarına kurulan kiosklardan yaka kartlarını okutarak temin edebilmiştir. Kiosklardan ayrıca toplantı salonlarının ve stand alanlarının konum bilgilerine ulaşılabilmiştir.

Digital Signage hizmetimiz ile toplantıların gerçekleştirileceği salonlara kurulan plazmalardan; bilimsel program, kahve arası, anlık duyurular, sponsor tanıtımları gibi işlemler görüntülenmiştir.

Webcast hizmeti ile onay verilen sunumlara, internet üzerinden erişilebilmesi için, oturumlar D Design tarafından hazırlanan özel kayıt programları ile arşivlenerek, kullanıcılara sunulmuştur. Kayıtlar isteğe göre; yüksek çözünürlüklü olarak DVD ortamına da aktarılmıştır.

Sunum kontrol ve teslim bölümünde, sunumlarda ihtiyaca göre değişiklik ve güncellemeler yapılmıştır. Barkod sistemi ile eşleştirilen sunumlar, sunumun gerçekleşeceği salona özel network ağları ile hızlıca senkronize edilmiştir.

Etkinlik alanlarına kurulan Access Pointler, hızlı ve kesintisiz internet erişimi sağlamıştır. Ayrıca stand alanına kurduğumuz bilgisayar ve tabletler ile de katılımcılara kesintisiz internet sunulmuştur.