Tel: 0212 8014334 info@ddesign.com.tr
 

Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi

Posted by ddesign in Case Study | 0 comments

Antalya Belek bölgesinde 3 farklı otelde gerçekleşen etkinliklerde; kayıt konaklama, RFID & QR CODE ve Barkod okuyucu, web sitesi, mobil uygulama ve raporlama servislerimiz etkin bir şekilde kullanılmıştır. Farklı segmentlerdeki katılımcılar, D Design tarafından hazırlanan ve uzun yıllardır kongre ve etkinliklerde kullanıcı dostu ara yüzü, işlevselliği ve pratik kullanımı ile başarısını ispatlayan kayıt konaklama sistemimize eklenmiştir.

Etkinlik için hazırlanan  mobil uygulama üzerinden, katılımcılar QR kodlarını Kiosklara okutarak yaka kartlarını teslim almışlardır.

Mobil uygulama üzerinden kullanıcılar; etkinlik programı, konuşmacılar, ulaşım ve konaklama, sponsor gibi bilgilere ulaşmıştır. Uygulama sosyal medya kanalları ile de entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Katılımcı memnuniyetini ölçmek için uygulama üzerinden anket yapılmıştır. İlerideki benzer etkinlikler için de referans alınabilecek bu geri dönüşler organizasyon ile paylaşılmıştır.

RFID sistemleri ile, katılımcıların etkinlik alanlarına giriş ve çıkışlar zaman dilimleri kayıt edilmiştir. Bu kayıtlar daha sonrasında raporlama hizmetimiz ile detaylı olarak organizasyonla paylaşılmıştır. Paylaşılan kayıtlar talebe göre kişi bazlı ve toplu olarak hazırlanmıştır. Bu kapsamda, katılımcı ya da katılımcıların hangi zaman diliminde etkinlik alanına geldikleri, ne kadar süre kaldıkları ve ne zaman çıkış yaptıkları ayrıntılı olarak sunulmuştur.

Özel olarak hazırlanan hediye takip sistemi ile, katılımcı türüne göre yaka kartındaki QR kodların taranması ile farklı hediyelerin dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Sistem; mağduriyet yaşanmaması adına, hediye takip sistemine bir kez giriş yapan katılımcının farklı noktalardan başka hediye almasını engellemek üzerine tasarlanmıştır. Sisteme girilen bir kayıt, tekrar yaka kartı okutulduğunda kullanıcıyı uyararak, envanterin de kontrollü olarak dağıtılmasına olanak vermiştir